Kurumsal Hizmetlerimiz

1- Ören Deresi Islahı DSİ ve Belediyemiz ortaklığı ile yapımı gerçekleştirilerek kasabamızın sel ve afat gibi durumlarda zarar görmemesi sağlandı .( 4.500 )

2- Ören Deresi kenarına 1800 mt Taşıt Yolu ve 1800 mt Kanalizasyon, Arazi sulama suyu kanalı yapımı gerçekleştirilerek halkımızın kolay ulaşımı rahat yaşaması, ve bahçelerin düzenli sulama sisteminin sağlanması için hizmete sunuldu .( 600 mt)

3- Kasabamızın yegane gelir kaynağı yaz meyesi elma üretimi olup müstahsillerimizin üretmiş oldukları meyveleri kolaylıkla satabilmeleri amacı ile ve Mini Hal Binası 450 m2. ( 6 adet işyeri)

5- Kasabamız Baraj Mevkiinde bulunan bahçelerde bağ evi konutlarının gün geçtikçe artış sağlamakta olduğu bu amaçla ikamet eden sakinlerin içme suyu ihtiyaçlarının temini amacı ile 50 ton kapasileteli içme suyu deposu yapılarak ishale hattı döşeme işi tamamlanmış taşıma su ile ihtiyaç giderme işine son verilmiştir.

6- Kayseri Yolu kavşağından kasabamız merkezine kadar olan otoyolun iki taraflı (2.000) mt Kaldırım hizmetleri yapılarak 1000 adet çam dikimi gerçekleştirilmiştir.

7-Kasaba geneline 24 ayrı merkezden görüntü alma kapasiteli kablosuz kamera sistemi kurularak hizmete sunuldu. 

8-Kasabamiz Oren ye Taşpına yaylaları taşıt yoluna İl Ozel idaresi ye Belediyemiz işbirliği ile asfalt kaplama yapımı ( 13 km) Tumlu yaylası asfalt kaplama işi başlatılmış olup (15 km) en yakın zamanda hizmete sunulacaktir.

9-Kasabamızın mesire alanlarından olan ve ilimiz insanlarının sıkça ziyaret ettiği Baraj goletine ulaşımın rahat ortamda olması amacı ile Kasabamız Baraj Yoluna İI Ozel İdaresi ye Belediyemiz ile asfalt kaplama yapimi gercekleştirilerek hizmete sunulmuştur. (1.500 mt)

10- Kasabamız Eskigümüş — Yenigümüş mahalleleri arasinda açılacak olan yeni imar yolunun % 40 Iık kesimi kamulaştırması yapılmış, geri kalan kısmınınm kamulaştırması ve yapımı 2018 yılı içerisinde yapılarak hizmete sunulacaktır.

11-Kasabamız ana cadde yol düzenleme calışmaları kapsamında caddenin tamamının tretuvar ve kilitli parke döşeme işi devam etmekte olup yaz sezonu bitiminde tamamlanmış olacaktır.

12-Belediyemiz hizmet binası yanunda bulunan arazi üzerine Halı saha projesi tamamlanmış işin yapımına başlanmış eylül ayı sonu itibari ile kasabamız gençlerinin hizmetine sunulacaktır. 

13-Kasabamızın guzide mahallelerinden olan Toy Tepesi mevkiine belediyemizce Park alanı çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları başlatılmış tamamlanma aşamasına getirilmiştir.

14- Kasabamızda her evin önüne ulaşımın kilitli parke üzerinden sağlanacağı inancı ile eksik kalan imar alanı içerisindeki konutların ulaşımının sağlandığı yollar tamamen kilitli parke döşeme işi yapılarak hizmete sunulmuştur.